Jesteś wForum / Sprawy lokalne / Nowy harmonogram odbioru odpadów

Nowy harmonogram odbioru odpadów


gminadopiewo.pl - Data publikacji 21.06.2013 10:54 Nowy harmonogram odbioru odpadów RSS


Ukazał się nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Dopiewo. Będzie obowiązywać od lipca 2013 roku. Wywozem śmieci zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rokietnicy.

Wersja PDF harmonogramu dostępna tutaj:
pobierz harmonogram
(podczas wydruku należy zmienić orientację papieru na poziomą)

Zmiany w harmonogramie

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rokietnicy informuje, że w celu usprawnienia w okresie do 31 grudnia 2013 odbioru odpadów niesegregowanych następują zmiany w terminach odbioru odpadów komunalnych (niesegregowanych).

W Dąbrówce na ul. Dębowej nastąpi zmiana daty wywozu:
Przed zmianą / po zmianie
11.10.2013 / 14.10.2013
25.10.2013 / 28.10.2013
08.11.2013 / 12.11.2013
22.11.2013 / 25.11.2013
06.12.2013 / 09.12.2013
20.12.2013 / 23.12.2013

W Skórzewie na ul. Kwiatowej nastąpi zmiana daty wywozu:
Przed zmianą / po zmianie
02.10.2013 / 04.10.2013
16.10.2013 / 18.10.2013
30.10.2013 / 02.11.2013
14.11.2013 / 16.11.2013
27.11.2013 / 29.11.2013
11.12.2013 / 13.12.2013
27.12.2013 / 30.12.2013

Najem pojemników

PUK Rokietnica zaoferuje najem pojemników na odpady swoim nowym klientom, jednak tylko na okres do końca roku, czyli na czas trwania umowy pomiędzy PUK Rokietnica a związkiem Selekt.

Infolinia w sprawie śmieci

  • 61 282 63 03 - Związek Selekt
  • 61 814 57 43 wew. 4 - PUK Rokietnica
  • 61 890 63 95 - UG Dopiewo

Gdzie wnosić opłatę za śmieci?

Jak segregować śmieci?

Gdzie jest PSZOK?

Ulgi dla rodzin wielodzietnych

Zabudowa wielorodzinna - odbiór śmieci co tydzień

Data wydarzenia: 
01/07/2013 - 07:00

widzę, że odpady segregowane są odbierane 1x w miesiącu a nie 2x, dla domków jednorodzinnych to nie jest dobre rozwiązanie, ja po miesiącu mam 7-8 worków odpadów i musiałabym w tym celu przeznaczyć na segregację 1 pomieszczenie.

no to jest jakiś debilizm, żeby śmieci segregowane odbierac raz w miesiącu
dziś do odbioru recyclingu po 2 tygodniach wystawiłam 6 worków i jeszcze stertę kartonów.

czyli co - z racji braku miejsca - mam jednak część tego co się nadaje do segregacji wywalać ze smieciami zmieszanymi? no chyba tak..

A czy zwróciliście uwagę że teraz odpady metalowe np. puszki będą odebrane w tym roku tylko raz? To jest dopiero idiotyzm.
Ja w tygodniu mam kilka puszek po konserwach, pokarmie dla kota, piwie...

Puszki metalowe wkładamy od lipca do worka z tworzywami, ale sądząc po tym jak urząd z selektem unikają solidnej akcji informacyjnej, pracownikom PUK Rokietnica szykuje się niezły bajzel.

I dlatego uważam, że za 4 zł od osoby nie warto bawić się w segragację tylko ładować wszystko jak idzie do kubłów...

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy UG Dopiewo a związkiem Selekt wywóz odpadów komunalnych raz w tygodniu odbywać się będzie z terenu zabudowy wielorodzinnej (dla pozostałych - co 2 tygodnie). Dokłady wykaz znajduje się na stronie:

Odpady segregowane będą zbierane tylko raz w miesiącu, chociaż wójt Dobrowolska mówiła, że zrobi wszystko aby wywóz był jak dotychczas czyli co 2 tygodnie.

Odbiór segregowanych raz na miesiąc -> brak miejsca na składowanie -> zaczynamy wrzucać segregowane do normalnego kosza -> sprawdzenie czy są odpady segregowane w normalnym koszu (ponoć mają wszędzie to sprawdzać) -> zwiększenie opłaty.

ta zofia to mi się już czka po nocach, odliczam do końca kadencji, wymazuję gumką i restartuję i błagam cię zofio idz potem na dłuuuuugi urlop z dala od gminy dopiewo!

Widzę że narzekacie w temacie śmieci. Przeprowadziłem się z gminy 160 km na zachód i... tu mamy lux: INFO na stronie, deklaracje. Tam to miałem kocioł. A sposób wyliczenia opłaty... bez mgr z matematyki lepiej nie zaczynać;)

"Specjalista" urzędowy od promocji Adam Mendrala wypuszcza jedyny gminny informator papierowy "Czas Dopiewa" raz na dwa lub trzy miesiące. Każde wydanie kosztuje podatników kilka tysięcy złotych. W ostatnim numerze górę wzięła ponownie chęć promocji igrzysk Dni Dopiewa oraz pokaz samouwielbienia pani wójt.

Wiadomo było, że pod koniec tego tygodnia powinien ukazać się harmonogram wywozu odpadów (kompletne przestawienie obowiązujących od lat przyzwyczajeń!) więc bardziej niż zasadne byłoby załączenie informacji śmieciowych do czerwcowego numeru. Nic z tego. Na stronie UG także informacje przede wszystkim okołofestynowe, na czas pisania tego komentarza harmonogramu brak.

O samej zawartości nieregularnika Czas Dopiewa nie ma co więcej pisać bo zmian jakościowych brak, dla zainteresowanych polecam wpis Obserwatorki na Blog Dopiewo (link).

Swoją drogą doszło do mnie, że koszty Dni Dopiewa przekroczyły już grubo ponad 100 tysięcy, mam nadzieję że kosztorys zostanie przedstawiony radnym na którejś komisji.

Ale nie wiem komu i kiedy i w jakim terminie za te śmieci należy płacić.

Jak nie wiadomo to nie ma co płacić Smile

A poważnie: Selekt miał wysłać pisma z numerami kont. Pewnie wyślą na ostatnią chwilę, niemniej wywóz śmieci rozpocznie się od 1 lipca bez znaczenia czy ktoś płaci czy nie. Teoretycznie pierwsza opłata powinna być wniesiona do 15 lipca.

Portret użytkownika ewawanda

mogła dyskutować i walczyć,gdy podpisywała umowę,a wtedy determinacji nie było widać

Co już wiemy?

  • Wiemy kto wywiezie: PUK Rokietnica
  • Jest harmonogram wywozu (link)
  • Wiadomo co wkładać do worków przy segregacji (link)

Co jest jeszcze niejasne?

  • Nie wiadomo gdzie i jak płacić - ponoć informację o numerze kont ma roznosić gminny goniec i ma się uwinąć do 14 lipca
  • Nie wiadomo czy i za ile PUK Rokietnica będzie oferować najem pojemników - wiadomo za to, że jeśli już to opłata będzie z góry za 6 miesięcy
  • Nie wiadomo jak realnie skorzystać z ostatniej zmiany wprowadzającej możliwość ulg dla rodzin wielodzietnych (brak opłat za każde 4. i kolejne dziecko w rodzinie)
  • Nie wiadomo kiedy w gminie Dopiewo powstanie PSZOK

Macie jeszcze jakieś pytania i wątpliwości?

PS. Promocja w UG Dopiewo tak się skupiła na Dniach Gminy, że temat śmieci spadł gdzieś daleko w priorytetach informacyjnych. Chyba trzeba panu Mendrali dostarczyć parę kubłów śmieci do urzędu to może sobie przypomni, że pracuje w urzędzie dla mieszkańców a nie w agencji marketingu politycznego.

Może mi ktoś wyjaśni taka sprawę:
- do plastików można wrzucać plastikowe worki po mleku, a nie można opakowań po jogurcie - czym one się różnią jak są umyte? Czym różni się opakowanie plastykowe od owoców (umyte) od butelki PET?
przecież jeżeli chodzi o odpady to "Plastykowe opakowania po żywności" stanowią większość masy/objętości odpadów plastikowych

No właśnie - po co ja myję te opakowania?
Wychodzi na to, że pójdą do ogólnych śmieci!
I to ma by segregacja? Ładne mi eko Sad

Portret użytkownika Tull

szkoda zachodu w zabawe w tzw segregacje, szkoda czasu i sie nie oplaca..

Okres urlopowy się zaczyna, zapraszam gońca wraz z Zośką
na Ibize Smile po płatność oczywiście.

Na wczorajszej komisji wspólnej pojawiła się informacja, że papierową wersję harmonogramu ma dostarczać ZUK Dopiewo w ramach ostatniej zbiórki odpadów segregowanych (w porozumieniu z PUK Rokietnica, bo to właśnie ta firma ma obowiązek dostarczyć harmonogram).

Umowa pomiędzy Selektem a PUK Rokietnica ma zostać podpisana najpóźniej jutro, wówczas powinniśmy mieć nieco bardziej konkretne informacje.

tak, dostarczyli.
u nas był odbiór recyclingu w piątek i w workach zostawiali wydrukowany harmonogram.

Ile w końcu będzie naliczane za osobę bez segregacji i z segregacją?Bo jeśli jest to różnica 2zł i jeszcze 1 raz w miesiącu wywóz segregacji to ja mam to w du....e!!!I będę ładować wszystko do jednego kubła i taka jest polityka Polski,wcześniej ludzi zmuszało do segregacji,bo kto segregował to miał miej śmieci a co za tym idzie mniej płacił za wywóz a przy tym segregacją przyczyniał się do ekologi.Teraz jak czytam to większości nie będzie chciało się w to bawić za śmieszną różnicę cenową i jeszcze 1x na miesiąc!Jak ludzie raz na miesiąc wystawią segregację to będą musieli ją tirem odbierać bo tym samochodzikiem co teraz jeździ to raczej wątpię że przez dzień się wyrobią z odbiorem Smile

Próbowałam dowiedzieć się kiedy otrzymam worki na śmieci segregowane i harmonogram odbioru odpadów - po wykonaniu telefonu do PUK Rokietnica Pani odesłała mnie do ZUK Dopiewo zupełnie jakby to był inny podwykonawca gminy z inną wiążącą go z gminą umową! Zadzwoniłam do Gminy i dowiedziałam się,że ta uprzejma Pani z PUK Rokietnica powinna mi była udzielić informacji,że to oczywiści ich obowiązek a nie ZUK. Mimo wszystko otrzymałam w nagrodę za cierpliwość nr telefonu do ZUK. I co się dowiedziałam : że Szanowni Państwo z ZUK mają mnie gdzieś, jak mam ochotę mogę sobie pomaszerować do ich siedziby i otrzymam bezpłatnie (sic!) harmonogram i woreczki! A ja się pytam z jakiej racji mam być tak wyróżniona, skoro jestem takim samym klientem jak sąsiad obok, który otrzymał woreczki i harmonogram??? Otóż wg Szanownego Pana Przemysława K. z biura obsługi klienta ZUK, po prostu dlatego, że ZUK wcześniej nie odbierał moich śmieci. Ręce opadają, w głowie mi się to nie mieści - mam gdzieś już tę całą segregację i tego chaosu z którym sobie nie radzi ani Gmina, ani PUK ani ten cały ZUK. I mam dość traktowania mnie jak upierdliwego petenta - po prostu dramat. Najmniejsze rzeczy ich przerastają...

Umowa z PUK Rokietnica podpisana?
Pytam, bo nie wiem co z kubłami, czekać czy kupować, bo góra śmieci w garażu rośnie.

Ponoć podpisana.

Ponoć robi różnicę. Otóż umowa nie jest jeszcze podpisana, ma to się stać dzisiaj po południu więc tak naprawdę jutro będzie na 100% wiadomo, czy umowa jest podpisana oraz jakie będą ceny i warunki najmu pojemników.

Witam, czy jeżeli zadeklaruję, że nie będę sortował śmieci, to mogę do kubła wsypać skoszoną trawę, liście, gałęzie itp...?

Z informacji zawartej w harmonogramach wynika, że pojemniki trzeba wystawiać przed posesję. Do tej pory na osiedlu Linea widziałem, że mieszkańcy nie wystawiali kubłów przed posesję. Czy to się zmieni? Czy będziemy musieli je wystawiać? A może wystarczy tak jak teraz pozostawić otwartą furtkę.

TP KoM wymagał wystawiania przed posesję - na samym początku, jak tu mieszkaliśmy wystarczyło zostawić otwartą furtkę, ale dość dawno zmieniono to.

Odpady segregowane tylko raz w miesiącu?! To jakaś kpina!!! Mam ich więcej niż niesegregowanych! Tym samym będę zmuszony ładować papier i plastiki do zwykłego kubła....
To duży krok wstecz. Miała być rewolucja, a wyszło jak zwykle w tym kraju.

U mnie w Dąbrowie wywóz śmieci w lipcu jest 3 i 31 to jest dwa razy w miesiącu,ale to są 4 tygodnie!!!! czy tam ktoś zgłupiał!!!! potem ma kolejny 28 sierpień i 25 wrzesień, rozumiem, że jak ma jeden wywóz w miesiącu to płacimy połowę????

Ja w tabelce dla Dąbrowy widzę 3,17, 31 lipiec, 14, 28 sierpień, 11, 25 wrzesień. No chyba że to nieruchomość niezamieszkała to wtedy jest to tak jak piszesz tylko że jak niezamieszkała to śmieci dużo nie będzie

Co prawda terminarz mamy z Rokietnicy ale wywozem odpadów segregowanych będzie zajmował się ZUK Dopiewo na mocy umowy podwykonawczej. Czyli nic się zmienia tylko kasa...

czy jest już znany

Trwa wydruk circa stu tysięcy powiadomień z numerem konta, które będą przekazane dalej do 21 gmin. W każdej gminie (znowu niezgodnie z założeniami) będzie trwała dystrybucja poprzez gońców gminnych lub w odosobnionych przypadkach pocztą. Selekt twierdzi, że informacja pojawi się u każdego, kto złożył deklarację, przed 15 lipca. Na pierwszy strzał idzie Granowo.

Wracając zaś do zniżek dla rodzin wielodzietnych w opłacie śmieciowej, to sytuacja jest nadal w zawieszeniu. Termin 14 dni od publikacji uchwały nr 111/XLIV/2013 mija jutro a dzisiaj z kolei kolegium RIO będzie badać tę uchwałę (link). Zatem jeszcze nic nie wiadomo na 100%. Ponadto w Selekcie nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy jeśli uchwała zniżkowa wejdzie w życie, to jak należy zaimplementować te zniżki na gruncie gospodarstwa domowego (korekta deklaracji).

Portret użytkownika Livia

Pytanie niedoinformowanej... z góry przepraszam jeśli już było, lub jeśli wyda się śmieszne.

Dopiero co zainteresowałam się tematem bo nie mam czasu czytać tego wszystkiego, robię co karzą, podpisuje papierki, kupuje kosz na śmieci. Ale ponieważ właśnie mam pełen, postanowiłam wejść na stronę i sprawdzić kiedy go zabiorą...

AAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa !!! To jakiś żart?

Wcześniej miałam odbiór co tydzień w Ordo i ledwo mi miejsca wystarczyło, a teraz co 2 tygodnie?

Pytanie brzmi: czy da się jakoś to obejść? zapłacić więcej? podpisać jakąś dodatkową umowę z kimś na wywóz śmieci?
wywozić gdzieś na własną rękę? do ZUKU na wysypisko?
Nie wytrzymam do 10go lipca Sad

Jeszcze raz przepraszam jeśli wałkowaliście temat, ale jak wspominałam, za dużo wątków na ten temat i nie mam czasu.

Zbiórka 2x w tyg. komunalnych a 1x na miesiąc segregowanych to nie żart. Część zabudowy wielorodzinnej ma zbiórkę komunalnych co tydzień (tutaj wykaz). Jeśli na własną rękę - to związek Selekt zaprasza na wycieczkę do PSZOK-a w Piotrowie Pierwszym (mapka). Tyle, że PSZOK nie obejmuje... odpadów komunalnych. To też nie jest żart.

Od 1 lipca br. na terenie Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie właściciele nieruchomości będą mieli możliwość bezpłatnego oddania tzw. odpadów problemowych jak szkieł okiennych, mebli, styropianu, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, świetlówek, baterii, opon, przeterminowanych leków i chemikaliów, opakowań po farbach i lakierach, zużyte baterie i akumulatory, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe.

W 2014 r. planowana jest budowa kolejnych pięciu PSZOK - ów na terenie gmin: Dolsk, Grodzisk Wielkopolski, Luboń, Tarnowo Podgórne, Zbąszyń. Docelowo we wszystkich gminach zrzeszonych w związku w kolejnych latach planuje się budowę PSZOK - ów.

źródło: selekt.czempin.pl

PS. Większość obecnych w wątku pytań a także tych, które tu zaraz będą się pojawiać, należą do tych z serii bez odpowiedzi. Dlatego też trzeba korzystać z infolinii Selektu: 612826303. Jak się ktoś czegoś sensownego dowie, niech da znać Smile

U mnie worki już prawie same "chodzą". W nocy koty (niedługo szczury?) systematycznie je rozwalają. Do tego po paru dniach odpadki zaczynają sie psuć i śmierdzieć, a ilość much jest powalająca.

Mijając inne domy na Os. Linea przyglądnąłem się i widzę, że sytuacja wygląda nawet gorzej - worki są rozerwane, reklamówki rozsypują się. Dzisiaj dowiedziałem się z PUK Rokietnica że nie wszyscy będą mogli wydzierżawić kubły - bo ich nie mają tak dużo - i dostaniemy worki. Potem w tych workach przez ... 2 tygodnie ... sytuacja się powtórzy. Może faktycznie spróbować się dowiedzieć, gdzie te śmieci samemu można odwieźć?

Portret użytkownika Livia

Wychodzi na to, że zostaliśmy więźniami własnych śmieci. Będziemy tonąc pod górami odpadów, ulice będą śmierdziały, a worki będą rozszarpywane przez psy i koty.
No super.
Wyjściem jest kupienie 3 koszów na śmieci zamiast jednego i czekać łaskawie na wywózkę co 2 tygodnie...
Ja pierdziu, w 21 wieku nie można zapłacić za częstszy wywóz śmieci. Nadal mam nadzieję, że to żart.

Panowie przyjechali otworzyli furtkę zabrali śmieci z kubła oraz worki. Wszystko profesjonalnie i bez problemu. Dzisiaj też zadzwoniłem po dodatkowy kubeł. Pani poinformowała mnie że będą rozwożone w przyszłym tygodniu z umowami i trzeba mieć przygotowaną gotówkę.

Nie wszędzie poszło bez problemu. Przy Komornickiej 42 odbiór niesegregowanych opóźnił się o trzy doby i w weekend pojemniki były mocno przepełnione. To pewnie da się szybko wyprostować, gorzej z segregowanymi odbieranymi raz w miesiącu. U nas pojemniki na plastik zapełniły się w ciągu 10 dni.

Ludzie są nadgorliwi i chcą być uczciwi, więc płacą podatek na ogólne konta, także gminne. Ponieważ w Selekcie panuje bałagan organizacyjny, informacje o subkontach mają trafić na ostatnią chwilę - rzekomo w tym tygodniu (tzn. idealnie bo w okresie wakacji i urlopów).

Co niektóre urzędy wrzucają też coś takiego:

W najbliższych dniach osoby upoważnione przez Związek Międzygminny CZO SELEKT w Czempiniu dostarczą Państwu pisma z indywidualnym numerem konta, na który do dnia 15 każdego miesiąca należy uiszczać opłatę za odbiór śmieci.

Prosimy nie dokonywać wpłat na ogólne numery kont bankowych Związku i Gmin Członkowskich.

Pewnie za chwilę się pojawią (lub już są) naciągacze, którzy będą pobierać ten podatek.

Ja nie segreguję, bo nie będę za 12zł przerzucał tego towaru przez miesiąc.
Mam 2 kubły - 120L i 240L i w końcu zrobiłem gruntowne porządki w kotłowni i ob a były wypchane na full.
W poniedziałek zabrali, pogadali, nie ma na co narzekać...

Witam,

Jest 15.40, ale jak do tej pory żadnej śmieciary u mnie nie było.
Ostatni raz śmieci miałam zabrane 18 czerwca przez ORDO, więc wyobraźcie sobie co się dzieje z moimi śmieciami, mam ich tak dużo i tak okropnie śmierdzą, że nie da się już wytrzymać. Obok kosza leży wielki worek ze śmieciami. Muchy zrobiło sobie u nas na śmietnisku lotnisko!
Kilkakrotnie sprawdzałam harmonogram, ale wszystko się zgadza, 9 lipca Skórzewo, prawda?
Niech jeszcze ktoś mi odpowie na nurtujące mnie pytanie czy można sobie kupić duży kosz 240 l, a mimo to będę mieć taką samą opłatę jak za 120 l ? Wiele już słyszałam opinii na ten temat.

pozdrawiam mieszkańców Skórzewa

U mnie w dniu odbioru byli Panowie około 14:00. Opłata nie zależy od ilości śmieci czy kubłów a od ilości osób. Ja postawiłem dwa kubły po 240l i mam spokój. Choć po 2 tygodniach śmieci będą nieźle śmierdziały.

U mnie dziś to samo. Śmieci "zbieram" od 18 czerwca i dziś miał być odbiór, ale nikogo do tej pory nie było i nie widziałam też żadnego ruchu śmieciarek w okolicy. Czyżby już sobie nie radzili z wywozem?
My kupiliśmy na szczęście większy kosz - 240l. Płaci się od osoby, nie ważne ile i jak wielkie kosze wystawisz.
Mam nadzieję, że choć jutro przyjadą, bo w tym upale przejście po okolicy ze względu na zapaszek robi się nie komfortowe Sad

U nas zabrali śmieci dziś wedle harmonogramu, ale dopiero po godz. 17. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Rex śmietnik możesz sobie kupić jaki chcesz - płacisz od osoby, a nie od ilości śmieci. Ja też zdecydowałam się na wymianę ze 120 na 240l.

Dzisiaj przed południem śmieci w Dopiewie na ul. Poznańskiej zostały zabrane zgodnie z harmonogramem. Zabierają wszysto, co zostało wystawione w pojemnikach. Sam wystawiłem dwa pojemniki po 120 litrów i dwa po 240 litrów.

śmieci zabrane - ale bruk do solidnego mycia w kilku miejscach. Nie że się czepiam ale Ordo , które zabierało wcześniej odpady nigdy nie nabrudziło. A tutaj wyszło tak, że na bruku wielkie plamy. Inna sprawa, że na ulicy tak śmierdzi, że aż przydusza krowy w Batorowie a pędraki maszerują w zwartych szeregach...

zgadzam się z przedmówcą - ze śmieciarki ciekło jak z pękniętego wiadra. na ulicy co kawałek śmierdzące plamy - ochyda.
pierwsze spostrzeżenia po wprowadzeniu nowego systemu: ludzie wyrzucają wszystkie niepotrzebne rzeczy, wystawiają po kilka (kilkanaście) worków ze śmieciami każdego rodzaju i dobrze bo mają takie prawo.
żal mi tylko panów pracujących przy śmieciarce - nadźwigają się trochę...

5 lat tu mieszkam i nigdy żadna firma (a odbierały równocześnie ze 4) nie narobiła takiego syfu. Ciekło z tej śmieciary non stop. a gdzie się nie zatrzymała, czarna śmierdząca plama gnijącego smrodu.
Oczekuję, że gmina, albo firma odbierająca po sobie posprzątają!

Ogłoszenia Gmina Dopiewo | GminaDopiewo.pl

Komentarze